Błyskawiczna inauguracja sezonu

W sobotnie popołudnie,przy licznie zgromadzonej publiczności na stadionie 23 Marca w Sopocie,piłkarze KP Sopot rewelacyjnie zainaugurowali sezon piłkarski 2015/2016.

Imponującym wynikiem,bo aż 5-1,nasi piłkarze odprawili niedawnego 5 ligowca i tym samym dali jasny sygnał do walki o najwyższe cele w tegorocznych rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla podopiecznych Trenera Michała Fedorowicza,przez pierwsze 20 minut narzucili swoje tempo gry napierając cyklicznie na bramkę gości.

Efektem tego naporu były dwie szybko zdobyte bramki,pierwszą ukłuł Buła (Piotr Bułhak) w 14 minucie,zaś chwilę potem bo już w 18 minucie ,na listę strzelców wpisał się wychowanek KP Sopot Krzysztof Szczechowiak .

Ręce same składały się do oklasków,a licznie zgromadzona publiczność domagała się kolejnych trafień.

Zamiast jednak pójść za przysłowiowym ciosem,nasi zawodnicy zaczęli prowokować akcje Błyskawicy co dwukrotnie o mało nie zakończyło się bramką kontaktową.

Panowie ogarnęli się po tych ripostach graczy z Redy,na co niewątpliwy wpływ miał spokój i doświadczenie byłego reprezentanta Polski,Tomasza Sokołowskiego,który "kąsany" przez przeciwników,potrafił świetnie dyrygować młodszymi kolegami.

Defensywę świetnie "trzymał"  Piotrek Bułhak,a Koper (Artur Koprowski) nasz goalkeeper,skutecznie wybijał z głowy graczom z Rekowa wszelkie pomysły szturmowania sopockiej bramki.Pozwoliło to wracać pomału na właściwe tory całemu zespołowi,zaś gracze ofensywni Szczechol i Olszówa (Łukasz Olszówka) ponownie nękali pole karne Błyskawicy.

Przed przerwą,kiedy sędzia trzymał już gwizdek z buzi,Szczechol podwyższył na 3-0 i do szatni można było zejść z optymizmem.

W drugiej odsłonie nieoczekiwanie przycisnęli Rekowcy,ale podrażniony wyraźnie tym stanem i niesiony dopingiem publiczności,na 4-0 huknął Olszówa,który pozdrowił jeszcze swój własny Fun Club i ruszył do dalszej gry.

Kiedy wydawało się,że gospodarze zakończą z zerowym kontem w bramce,po świetnym podaniu i wykończeniu akcji przez Macieja Leske,Błyskawica trafiła swoją bramkę.

Na odpowiedź czekaliśmy raptem 4 minuty kiedy błąd bramkarza bezlitośnie wykorzystał lis pola karnego Łukasz Olszówka dając satysfakcję nie tylko całej ekipie,ale także fanom skandującym nieustanie jego imię.

Błyskawica padła jak rażona piorunem i nie zdołała już odpowiedzieć niczym do końca spotkania.

Cieszy wynik,cieszy bardzo dobra gra dużymi fragmentami meczu,ale o pełnej satysfakcji będziemy mogli powiedzieć dopiero po kilku spotkaniach.

W tygodniu czeka chłopaków ciężka robota i poprawa tych elementów,które szwankują podczas meczu.Wierzymy,że Trener Michał Fedorowicz wyciągnie pozytywne wnioski z dzisiejszego meczu,a każdy zawodnik skupi się nad własnym progresem przed kolejnym wyzwaniem już za tydzień.

Zaglądajcie na naszą stronę internetową oraz FB,będziemy na bieżąco informować o treningach,ciekawostkach z życia zespołu oraz oczywiście prezentować fotki z różnych wydarzeń klubowych.

Ogromne podziękowania dla licznie zgromadzonych kibiców podczas dzisiejszej inauguracji,co pokazuję jak wielkim zainteresowaniem cieszy się najbardziej utytułowany klub piłkarski w Sopocie i jakie nadzieje związane są z rozwojem naszego klubu.Dla takich fanów chce się grać co z pewnością zaowocuje świetną postawą naszych zawodników.

KP Sopot zagrał w następującym składzie:

Artur Koprowski,Piotrek Bułhak,Paweł Pfeiffer,Janusz Bartnicki,Bartek Pfeiffer,Tomek Sokołowski,Marcin Krzysztofik,Filip Śpiewak,Łukasz Olszówka,Krzysztof Szczechowiak,Jakub Michalski oraz Jędrzej Menkina,Jakub Piłat,Maciej Szpila,Łukasz Machliński.

Gratulujemy chłopakom i Trenerowi pierwszego zwycięstwa,które jest ważne jeszcze z jednego względu,a mianowicie ciężar gry spoczywa w KP Sopot na większości własnych wychowankach szkolonych przez lata w Sopocie.

KP Sopot i wcześniejsze dostarczył i nadal dostarcza wielu dobrych graczy do innych klubów lub zasila własne szeregi z czego jesteśmy niezwykle dumni.

Dobrymi przykładami takich wychowanków wywodzących się z naszego klubu są chociażby Tomek Mazurkiewicz,Jarosław Bieniuk,Arek Kupcewicz,Jakub Bławat ,Roland Kazubowski oraz wielu innych z powodzeniem reprezentującym nasze miasto,graczy.

Nawiązując zatem do tych skutecznych tradycji szkolenia w Sopocie serdecznie zapraszamy najmłodszych (roczniki 2004/2005/2006/2007/2008) na zajęcia treningowe od przyszłego tygodnia w poniedziałek 16.00-17.30 oraz czwartek 16.00-17.30 na Orlik Brodwino.

Nasi Trenerzy są do Waszej dyspozycji,a pierwsze zajęcia sierpniowe i wrześniowe są całkowicie darmowe.Przekonaj się jak pracujemy i zostań w naszej sopockiej,piłkarskiej rodzinie.

Zapraszamy do naszego klubu wszystkich zainteresowanych prawidłowym rozwojem swojego dziecka pod okiem specjalistów nie tylko z zakresu piłki nożnej,ale również z lekkiej atletyki i koordynacji ruchowej.Gramy w turniejach ligowych,meczach towarzyskich i mamy zamiar świetnie bawić się futbolem.